Rezerwacja on-line
już od 205 /osobę
Sprawdź termin
Przewiń w dół

Termografia

Badanie termograficzne jest metodą diagnostyczną polegającą na skanowaniu ciała a następnie ocenie rozkładu temperatury na jego powierzchni.

Termografia jako jedyne narzędzie medyczne  umożliwia zobrazowanie zmian fizjologicznych organizmu w początkowej fazie ich rozwoju, zanim pojawią się zmiany anatomiczne. Pozwala na szybką i właściwą reakcję, zapobiegając rozwojowi chorób oraz powoduje złagodzenie i skrócenie ich przebiegu.

Standardowe badania takie jak: RTG, USG, MRI, TK stanowią system obrazowy ukazujący anatomię zmiany natomiast termografia pokazuje zmiany fizjologiczne i procesy metaboliczne.

Badanie polega na zobrazowaniu temperatury organizmu za pomocą kamery termowizyjnej w paśmie podczerwieni, a następnie poddaniu zarejestrowanego obrazu elektronicznej obróbce. W wyniku badania otrzymujemy diagram rozkładu temperatur ciała w odpowiednich kolorach.

Po przeprowadzonym badaniu lekarz może starannie zaplanować dalszą diagnostykę i/lub leczenie.

Termografia wspomaga również monitorowanie przebiegu rehabilitacji i oceny rozwoju ognisk zapalnych w dziedzinach klinicznych obejmujących: onkologię, fizykoterapię,  reumatologię, neurologię, medycynę sportową,  pediatrię, ortopedię.

Badanie termograficzne jest całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne. Nie wykorzystuje szkodliwego promieniowania. Jest bezbolesne i nie powoduje dyskomfortu. Jest potwierdzone klinicznie.

Termografia zwiększa szanse na wykrycie chorób i nowotworów w ich najwcześniejszym stadium rozwoju. Może być pomocna w rozpoznawaniu zaburzeń związanych z:

  • Chorobami układu sercowo naczyniowego
  • Zmianami nowotworowymi piersi i skóry
  • Miejscami urazów tkanek miękkich
  • Rzeczywistymi przyczynami bólu

TERMOGRAFICZNY SCREENING PIERSI

w promocyjnej cenie – 30 %

Pojedyncze badanie piersi 
+ opinia lekarza specjalisty w termografii

320 zł

224 zł

Pakiet kontrolny badań: 
pierwsze badanie
+ drugie badanie kontrolne po 3 miesiącach 
+ opinia lekarza specjalisty w termografii

540 zł

378 zł

 

 

TERMOGRAFICZNY SCREENING CIAŁA

w promocyjnej cenie – 30 %

Przegląd całego ciała + skan piersi 
+ opinia lekarza specjalisty w termografii

690 zł

483 zł

Przegląd połowy ciała (3 wybrane punkty) 
+ opinia lekarza specjalisty w termografii

390 zł

273 zł

Skan pojedynczego obszaru 
+ opinia lekarza  specjalisty w termografii

290 zł

203 zł

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij